niedziela, 16 lutego 2014

frames and posters on the shelves

Pamiętacie wpis o plakatach, które zamiast wisieć na ścianie były ustawione na podłodze. Dla tych co nie pamiętają lub nie czytali odsyłam tu. Dziś ciąg dalszy o plakatach ale tym razem będą one ozdobą półek. Na początek parę przykładów.

Do you remember the entry about the posters, which instead to hang on the wall were set on the floor. For those who do not remember or do not read I refer here. Today, the continuation of the posters but this time they will ornament shelves. At the beginning of a few examples.Pomysł ten sprawdza się w każdym wnętrzu, zarówno w pokoju dla dziecka jak i w salonie.

This idea works well in any interior, both in a room for the baby and in the living room.
www.pinterest.com

Teraz kilka czarno-białych plakatów. Łatwo zauważyć jak idealnie współgrają z danym wnętrzem, jak nadają mu charakteru, jak stają się główną ozdobą pomieszczenia.

Jednak z czysto praktycznej strony uważam, że jest to super rozwiązanie. Zawsze łatwo zmienić ich położenie, nie pozostają niechlujne dziury w ścianach przy przemeblowaniu. Jednym słowem same plusy. 
A Wy jak sądzicie?

Now a few black and white posters. It's easy to see how perfectly with the interior, how to impart a character as they become the main decoration of the room.
However, from a purely practical side, I believe that this is a great solution. Always easy to change their location, do not remain sloppy holes in walls. In a word, the same advantages. 
And you, what do you think?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

dziękuję za każdy komentarz!