wtorek, 11 marca 2014

apartment in San Francisco

Robi się coraz cieplej, więc zaczynamy trochę więcej podróżować. Dlatego też i ja zabiorę Was w podróż odległą, bo aż do San Francisco. Mieści się tam wspaniały apartament, który zamieszkuje dosyć młode małżeństwo. Co można o nim powiedzieć? Na pewno to, że jest trochę w stylu vintage, że widać w nim disajnerski zamysł, że ma duszę. Kolorystyka opiera się na naturalnych barwach, jednak w każdym wnętrzu zauważalny jest jakiś akcent kolorystyczny. Zapraszam do podróży po zdjęciach:)

Doing the getting warmer, so here we go a little more travel. Therefore, and i will take You on a journey of distant, because up to San Francisco. There is a wonderful apartment, which is quite a young couple. What can you say about it? Surely, that is a bit of a vintage-style, that you can see in it the concept of desing, that has a soul. Colors based on natural tones in any interior is a colour accent. I invite you to my photos;) all photos by cindy loughridge

Po obejrzeniu tych zdjęć mam jakieś przeczucie, że i w polskich kamienicach drzemią podobne mieszkania z duszą. Jak uważacie??

After seeing these pictures I have a hunch that in the tenements lie dormant like an apartment with a soul. How do you think?


1 komentarz:

  1. What a beautiful space! Love the little details! The knife holder on the wall is very cool! Love how much light there is in each room too!

    Rebecca
    www.winnipegstyle.ca

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za każdy komentarz!