czwartek, 11 grudnia 2014

DIY Christmas garland

Ależ dzisiaj nowości u mnie na blogu! Nie tylko pokażę nieśmiało pierwsze Zrób to sam, ale i pokażę Wam skrawek mojego mieszkania. Długo się przed tym broniłam, ponieważ jest to mieszkanie przeze mnie i mojego męża wynajmowane. No i niestety nie ma się wpływu na to, jak owe lokum wygląda. Choć muszę szczerze przyznać, że trafiło nam się naprawdę urocze gniazdko, tyle, że nie w moich kolorach;)
No ale do rzeczy, była sobie słoneczna środa w moim Białymstoku, w tle dobiegają słowa moich ulubionych świątecznych piosenek, a ja zastanawiałam się jak przystroić dziwną półkę umieszczoną nad kaloryferem. I zainspirowana własnym wpisem, który możecie znaleźć tutaj, postanowiłam wykonać świąteczną girlandę. 

Niezbędne materiały do wykonania girlandy:
1. papier techniczny w wybranym przez nas kolorze ( u mnie to była ciemna zieleń)
2. szablon, wzór danego motywu, jaki chcemy by znalazł się na girlandzie ( ja wykorzystałam foremkę do pierników w kształcie choinki, w ten sposób miałam pewność, że wszystkie choineczki będą takie same)
3. ołówek
4. wstążka, sznurek,
5. dziurkacz
6. nożyczki
7. taśma klejąca.

But today news on my blog! Not only will show the first timidly Do it yourself, but I'll show you a piece of my apartment. Long before that defended because it is an apartment by myself and my husband rented. Well, unfortunately, does not have a bearing on how these lodgings looks. Although I have to admit that we went really cute socket, so that it does not in my colors;)
Well, but to the point, there was a sunny Wednesday in my Bialystok, in the background coming to the words of my favorite Christmas songs, and I wondered how strange adorn the shelf placed over a radiator. And inspired by his own entry, which you can find here, I decided to make a Christmas garland.

Necessary materials for the garlands:
1. The technical paper in the color chosen by us (for me it was a dark green)
2. template design of a given theme, we want to find the garland (I'm using gingerbread mold in the shape of a Christmas tree, this way I ensure that all Christmas trees will be the same)
3. pencil
4. ribbon, string,
5. punch
6. scissors
7. tape.


Pierwszym krokiem było przygotowanie wszystkich niezbędnych materiałów. 

The first step was to prepare all the necessary materials.


Drugim krokiem było obrysowanie danego kształtu na papierze oraz wycięcie choineczek. W ten sposób powstało u mnie 12 sztuk z kartki A4, wystarczająca ilość na jedną półkę. 

The second step was to trace the shape of the cut-out paper and choineczek. This created me 12 pieces of A4 paper, enough for one shelf.Dziurkaczem wykonałam dziurki na wstążkę. Ważne jest by wykonać dziurkę na szczycie choinki, gdyż to sprawi, że zachowają swój kształt i formę na girlandzie. 

Performed the punch holes on the ribbon. It is important to make a hole at the top of the Christmas tree, because it makes you retain their shape and form on a garland.


Wstążka została mi z pakowania zeszłorocznych prezentów, ale równie dobrze sprawdzi się sznurek. Słońce niewątpliwie umilało mi pracę :)

Ribbon was my last year's wrapping gifts, but as well to check the string. Sun undoubtedly umilało my work :)


A to jest właśnie ta dziwna półka, która znajduję się nad kaloryferem. 

And it is precisely this strange shelf that I find on the radiator.


A tak prezentuje się moja girlanda. Jakość zdjęcia nie jest zadowalająca, gdyż wykonywałam je tabletem, jednak mimo to jestem zadowolona z efektu. Już nie mogę się doczekać ubierania choinki! O tym również napiszę na blogu. Udanego dnia! 

And this is what my garland. Image quality is not satisfactory, because they have performed a tablet, but I'm still happy with the result. I can not wait to dress the Christmas tree! About this also write on the blog. A successful day!

3 komentarze:

 1. z piernikami widziałam taką girlandę też:) - tak mi się przypomniało i wyglądała równie pięknie:) Proste pomysły są najlepsze!Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. też widziałam, ale gdy ostatnio upiekłam pierniki zniknęły w dwa dni, więc na girlandzie za długo by nie powisiały:) buziaki

   Usuń
 2. Super pomysł! Taką z pierniczków będę produkowała wkrótce :) Ściskam!

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za każdy komentarz!