piątek, 13 marca 2015

Mieszkanie w kilku kolorach / Apartment in several colors

Na ten piątkowy wieczór przygotowałam dla Was mieszkanie, które jest w jednym aspekcie takie same, jak to w jakim się wychowałam. Mój dom rodzinny charakteryzuje się tym, że każde pomieszczenie jest w innej barwie. I choć obecnie nie wyobrażam sobie tak mieszkać, to gdy jadę do mamy to czuję się tam bardzo dobrze. Zapewne ma to jednak związek z sentymentem do tego miejsca a nie do kolorów. 

On the Friday evening I prepared for you an apartment that is in one aspect the same as that in which I grew up. My home is characterized by the fact that each room is a different color. And though now I can not imagine living like this, then when I'm going to have it feel very well there. However, this is probably related to the sentiment to this place and not the colors.

salon z turkusem

Jednak to mieszkanie bardzo mi się podoba. Nie jest takie "katalogowe", widać w nim duch jego mieszkańców. No i każde pomieszczenie utrzymane jest w innej barwie. Kuchnia jest błękitna i przechodzi ona w salon, gdzie połączono beż z kolorem morskim. Sypialnia jest fioletowa, lawendowa, natomiast łazienka jest niebieska. 

However, this apartment I like. It is not such a "catalog", can be seen in the spirit of its inhabitants. Well, every room is decorated in different color. The kitchen is blue and it passes into the living room, where combined with the color beige marine bedroom is purple, lavender, and the bathroom is blue.

Jadalnia w kolorze morskim
Blue kitchen

Ciekawym również rozwiązaniem jest zastosowanie koloru niebieskiego w kuchni. Zazwyczaj wykorzystuje się te kolory, które kojarzą się z jedzeniem. Niebieski natomiast w połączeniu z bielą wygląda obłędnie. 

An interesting solution is to use the color blue in the kitchen. Tend to use the colors that are associated with food. Blue and in combination with white looks phenomenally.

Lawendowa sypialnia

Pink bedroom

Niebieska sypialnia
1 komentarz:

  1. Zdecydowanie sentyment odgrywa dużą rolę :) Moj pokój w domu rodziców w żadnym wypadku nie wygladał tak, jak bym teraz chciała, przez długi czas pozostawał bez zmian z zielonymi ścianami. Mimo to, to za tym pokojem szalenie teskniłam gdy opuściłam dom rodzinny w wieku 21 lat.

    Piekne mieszkanie! Bardzo spokojne, takie w którym można czuć, że się odpoczywa :)
    Udanego weekendu życzę.

    OdpowiedzUsuń

dziękuję za każdy komentarz!