środa, 29 lipca 2015

Jaką umywalkę wybrać? / What kind of sink to choose?

Budując, wykańczając lub po prostu remontując dom, czy mieszkanie stajemy przed pytaniami, przed którymi nie możemy się ustrzec. Dobrze mieć jakiś plan w głowie ( oczywiście sytuacja wygląda zupełnie inaczej, gdy korzystamy z projektanta wnętrz), by później zaoszczędzić czas na jeżdżeniu po sklepach. Od samego początku miałam wizję naszej głównej łazienki. Oczywiście ulegała ona lekkim modyfikacjom, jednak ostatecznie mamy wybraną jedną wersję. Płytki już wybraliśmy ( ale o tym w osobnym wpisie), teraz przyszła kolej na całe wyposażenie. I tu pojawia się dylemat. Jaki wybrać zlew? Postaram się zatem przedstawić plusy i minusy zarówno dla umywalki stawianej na blat, jak i umywalki wpuszczanej w szafkę. 

Building, finishing off or simply renovating the house or apartment, we are faced with questions, before which we can not avoid. Good to have a plan in your head (of course the situation is quite different when we use an interior designer), to save time later on riding around the shops. From the very beginning I had a vision of our main bathroom. Of course, she underwent a slight modification, but finally we have chosen one version. Tiles already chose (but more on that in a separate entry), now the turn of all the equipment. And here comes the dilemma. How to choose a sink? Therefore, I will try to present the pros and cons for both basins stawianej on the counter and recessed sink in a cabinet.

Drewno i umywalka


Plusy

Umywalka stawiana na blat:
 - ciekawy kształt;
- odpowiednia głębokość ( w naszym przypadku bardzo głęboka);
- odpowiednia wielkość ( funkcjonalnie duża dla każdej czynności wykonywanej w łazience)
- bardzo fajny element dekoracyjny.

Umywalka wpuszczana w szafkę:
- łatwy montaż;
- promocyjna cena w komplecie z szafką;
- zajmuje mało przestrzeni.

Minusy

Umywalka stawiana na blat:
- trudny wybór odpowiedniego mebla pod umywalkę;
- wyższa cena; 
- trudny montaż.

Umywalka wpuszczana w szafkę:
- mało funkcjonalna;
- bardzo stereotypowa. 

Pewnie z powyższych moich stwierdzeń domyślacie się, że jestem raczej za umywalką stawianą na blat. Jednakże nie wiem czy znajdziemy odpowiednią szafkę by pasowała do całości. Na stolarza nie mamy już chyba czasu. Dotychczas mamy taką dużą i pojemną umywalkę postawioną na murku i bardzo jesteśmy z niej zadowoleni. Dlatego też nie wyobrażam sobie póki co innego zlewu. Ale nie mówię nie, może jakiś komplet zachwyci mnie wystarczająco bym zmieniła zdanie. Kto wie?? A poniżej znajdziecie kilka przykładów umywalek, które najbardziej mi odpowiadają. 

Advantages

Wash bowl on the counter:
 - An interesting shape;
- Adequate depth (in our case very deep);
- The right size (large functional for each activity performed in the bathroom)
- A very nice decorative element.

Recessed sink in a cabinet:
- Easy installation;
- Promotional price complete with cabinet;
- It takes up little space.

Minuses

Wash bowl on the counter:
- Difficult to choose the right furniture under the sink;
- higher price;
- Difficult assembly.

Recessed sink in a cabinet:
- Very functional;
- Very stereotypical.

Probably my above statements guessed that I am rather Wash bowl on the counter. However, I do not know if we can find a suitable cabinet to fit into the whole. A carpenter probably do not have time. So far we have such a large and capacious basin bet on the wall and we are very satisfied with it. Therefore, I can not imagine until something else sink. But I do not say no, maybe some set to impress me enough I would have changed her mind. who knows?? And below are some examples of basins that suit me.

Zlew wolnostojący 

umywalka nablatowa

Umywalka wolnostojąca

umywalka wpuszczana w szafkę

Zlew z szfką


A Wy jakie macie opinie na temat takich umywalek? Macie jakieś ciekawe doświadczenia, spostrzeżenia? Czekam na komentarze! 

And you what are your opinions on these sinks? Do you have any interesting experiences, insights? Waiting for your comments!

PODPIS

10 komentarzy:

 1. Ja przez moją umywalkę nie spałam po nocach i zarobiłam kilka siwych włosów ;) Uparłam się, że to będzie umywalka stawiana na blat, a pod blatem będzie szafka. Będzie pięknie! Zależało mi na ty, żeby obok umywalki móc stawiać różne rzeczy na blacie. Zakupiłam umywalkę Koło Twins. Jak już zakupiłam to zaczęłam szukać szafki i blatu, bo szafka z zestawu nie wchodziła w grę. eh... Okazało się, że umywalka w stosunku do każdej znalezionej szafki będzie za głęboka i będzie znad każdej szafki wystawać. Wyglądałoby to beznadziejnie :/ Zaczęłam szukać szafek na zamówienie, blatów od stolarzy, robiłam własne projekty itd. Ceny od 2000 zł. w górę. Ostatecznie umywalkę udało mi się zwrócić i kupiłam gotowy zestaw z Ikea, z którego jestem bardzo zadowolona. Może jest mniej stylowy, ale wygodny, stosunkowo niedrogi i sprawdza się :) http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09903453/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlatego właśnie mam jeszcze wątpliwości:)

   Usuń
 2. Hmm, jeśli uda Ci się znaleźć i umywalkę nablatową i do tego świetny blat to bierz, nie zastanawiaj się :) Coraz częściej można zobaczyć konsolkę lub elegancką komodę, w której wycina się otwór i ustawia się umywalkę... to może być ciekawa alternatywa dla zwykłych szafek łazienkowych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi bardzo podobają się te owale i już teraz wiem, że gdy ja bede musiała borykać się z tym problemem, to skuszę się własnie na owalną :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam właśnie owalną (wybrałam szklaną aby nadała lekkości naszej betonowej łazience) i nadblatową. Spisuje się super, wygląda super. Nie zastanawiaj się! Trzymam kciuki za realizację. Czasem warto posłuchać intuicji i upierać się przy swoim :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najładniej wygląda wersja na 3 zdjęciu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy10/1/16

  Roca ma ogromny wybór umywalek w ciekawym designie

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy1/2/16

  My mamy umywalkę wpuszczaną w szafkę, chciałam nastawną, ale nie było możliwości, jako, że w jednym ciągu z umywalką idzie pralka schowana pod blatem i w tym momencie zrobiło się za wysoko na umywalką nastawną :( Niemniej i tak jestem zadowolona z łazienki, a fajną umywalkę znaleźliśmy w tym miejscu: http://salonomnires.pl/oferta/ceramika_lazienkowa/ Wybór był tak wielki, że niełatwo mi było się zdecydować, ale poszliśmy w nowoczesność i geometryczne kształty.

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za każdy komentarz!