poniedziałek, 28 marca 2016

Nasz pomysł na schody

Jak na każdej budowie zdarza się tak, że przez jakieś niedogodności przedłuża się termin wprowadzenia do nowego domu. U nas tak było między innymi przez schody. Oczywiście powiecie że można  mieszkać bez obrobionych schodów, jednak myśl wszechobecnego bałaganu, kurzu i zapachu rozpuszczalników podczas naszego mieszkania lekko mnie przerażał. Dlatego postanowiłam, że wprowadzimy się dopiero wtedy, gdy schody będą skończone. 


No, ale zacznę od początku. Sam wybór koloru i kształtu schodów jest ogromny. Nawet jeśli narzucona jest forma, tak jak w naszym wypadku. Można zatem wybrać całe drewniane stopnie, lub tylko stopnice. Można mieć schody bez poręczy, z poręczą zamocowaną na ścianie, lub też poręcz z tralkami. A już o wyborze tralek nie wspomnę.
W rezultacie zdecydowaliśmy się na całe drewniane schody w kolorze naturalnego jesionu z białymi listwami. Poręcz jest również w kolorze jesionu, a tralki natomiast są białe i lekko owalne.


Jeśli natomiast chodzi o cena obudowy schodów przez fachowców kształtowała się naprawdę różnie. Ceny wahały się od 4,5 do 12 tysięcy. Przedział bardzo ogromny, prawda? Nam w końcu udało się znaleźć fachowców, którzy za rozsądną cenę zrobili nam piękne schody. Zapłaciliśmy 6500 zł. I jesteśmy zadowoleni:)
Powiem nieskromnie, ale jestem zakochana w naszych schodach! A Wy co sądzicie?
PODPIS

9 komentarzy:

 1. Drewno w domu pod każdym względem się pięknie prezentuje! Widać, że chody są stabilne i dobrej jakości:) Gratuluje dobrego projektu. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Schody przepiękne <3 Drewno to materiał, który na pewno będzie służył na lata <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne drewno i białe wykończenie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne wykończenie :) Drewno ładnie komponuje się z bielą :) Widać, że warto było poszukać odpowiedniej firmy, bo nie dość, że zrobiła za okazyjną cenę, to jeszcze się postarali.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nieskomplikowane schody, balustrada także, ale to co najważniejsze to to, że świetnie wpisują się we wnętrze. Gratuluję koncepcji:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Schludnie i ładnie. Połączenie bieli i drewna zawsze się sprawdza :) Pozdrwaiam :)

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za każdy komentarz!