piątek, 28 kwietnia 2017

Konsola w skandynawskim stylu - DIY

Od zawsze marzyłam o konsolce w stylu skandynawskim. Jednak zanim stanęła w moim domu, to minęło naprawdę wiele czasu. Najpierw rozpoczęłam od poszukiwań na portalu Pinterest. Zresztą większość inspiracji szukam właśnie tam. No więc, gdy zdecydowałam się na konkretny mebel, zaczęłam przeszukiwać Internet w celu znalezienia sklepów, w których można kupić takie konsole. Lecz tu spotkałam się z pierwszą przeszkodą, czyli ceną. Zawsze, ale to zawsze patrzę, czy cena nie jest wyssana z palca. I tak też było w tym przypadku. Przejrzałam naprawdę wiele sklepów i tylko jeden sprzedawca na Allegro był moim zdaniem najbliższy ceny, jaką byłam w stanie zapłacić. Drugim problemem okazał się rozmiar konsoli. Ściana, przy której miała stanąć jest dosyć krótka, więc wszelkie standardowe rozmiary konsolek nie wchodziły w rachubę. Mogłam tylko liczyć na konsolę na zamówienie. Wiadomo jednak, że każdy mebel na zamówienie jest droższy od tego ze standardowej rozmiarówki. Stanęło więc na DIY. Wymiary naszej konsoli wynoszą: wysokość 80 cm, szerokość 60 cm, głębokość 20 cm. Konstrukcja  wykonana jest z profili stalowych o wymiarach 2x2cm, które zostały ze sobą zespawane. Stelaż pokryliśmy podkładem, jednak w późniejszym etapie okazało się, że wcale nie był to konieczny krok, gdyż farbę jaką wybraliśmy można kłaść od razu na stal. Do pomalowania wybraliśmy farbę do dekoracyjnego malowania metali żelaznych. Położyliśmy dwie warstwy. Deski sosnowe o wymiarach; górna półka 4 cm, dolna 2 cm, kupiliśmy u stelaża i sami zabezpieczyliśmy lakierem do drewna odpornym na wodę i zarysowania.  Gdy stelaż i deski powysychały można było złączyć wszystko w całość. Deski zostały przymocowane do stelaża za pomocą wkrętów. UWAGA! podczas montażu desek uszkodziliśmy trochę czarną farbę i trzeba było położyć kolejną warstwę. 

zdjęcia My first home

Koszt na dwa meble ( podobny zrobimy jeszcze stolik kawowy 60 x 60cm):

stelaż - ok 100 zł
farby, pędzle - ok 100 zł
deski od znajomego stolarza - 120 zł

Także jak widać, niewielkim kosztem będziemy mieć dwa super meble. Nasze DIY dowodzi też temu, jak bardzo sklepy zarabiają na każdym takim meblu. Powodzenia!  

PODPIS

7 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podoba. Warto było poświęcić czas na zrobienie tej konsoli bo efekt końcowy jest świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. nic nie sprawia tak dużej przyjemności jak własny produkt we własnym domu! ;) niby mała zmiana, ale jaka spektakularna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie, właśnie takie rzeczy mają największą wartość!

   Usuń
 3. Prosta i piękna:) Świetna renowacja konsoli, która wygląda naprawdę świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie to wygląda! Gratuluję samozaparcia, pomysłowości i cierpliwości!

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że nawet w sytuacji gdy dany mebel/produkt jest dostępny, a cena jest przyzwoita warto się zastanowić czy samemu nie da się stworzyć to czego szukamy. Daje to na pewno dużo większą satysfakcję i przede wszystkim większe pole do manewru :) Świetna robota! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

dziękuję za każdy komentarz!